CO MOŻE ZAWIERAĆ GAZETA WESELNA?

Pomysł stworzenia gazety weselnej to dopiero wierzchołek góry lodowej. Co zamieścić w takim ślubnym kurierze? Oto najlepsze pomysły na grafiki i teksty do gazety weselnej.


Najważniejszy etap przygotowania projektu do druku to określenie, jakie teksty powinny znaleźć się w gazecie weselnej. Tutaj przyda się odrobina kreatywności i chwila zastanowienia. O czym chcielibyście przeczytać, gdybyście to wy otrzymali taki podarunek od pary młodej? Wiecie? Świetnie! To powinniście zawrzeć w swojej gazecie.

Dla tych, którzy nie mają głowy do pomysłów, przyda się krótka ściągawka. Oto pomysły na teksty do gazety weselnej, które warto przemyśleć.

Najlepsze pomysły na teksty do gazety weselnej:

Opowieść o tym, jak się poznaliście – zdecydowanie najważniejszy tekst w gazecie weselnej. Nie wszyscy bliscy wiedzą o tym, jak dokładnie się poznaliście, jak długo jesteście już ze sobą, jaka jest wasza historia. Z pewnością chętnie o tym przeczytają, a wy będziecie mieli świetny pretekst do miłych wspominek.

Historia waszych zaręczyn – kolejny tekst, bez którego gazeta weselna będzie trochę pusta. To przecież od dnia zaręczyn wszystko się zaczęło. Efektem tego, że zdecydowaliście się wziąć ślub, jest to, że możecie bawić się ze swoimi bliskimi na waszym weselu i podarować im spersonalizowaną gazetę. Nie możecie pominąć tej historii. Możecie połączyć ją z wcześniejszym pomysłem albo wzbogacić o pamiątkowe zdjęcia.

Trochę o was i waszych pasjach – bywa, że rodziny są naprawdę duże i przed dniem ślubu nie jesteśmy w stanie poznać wszystkich cioć, wujków i kuzynostwa przyszłego małżonka. Tak, jak my chcielibyśmy wiedzieć o nich nieco więcej, tak oni chętnie przeczytają o nas. Gazeta weselna to najlepsze miejsce na takie notki biograficzne.

Podziękowanie dla rodziców – pary młode często zastanawiają się, jak podziękować rodzicom w kreatywny sposób tak, aby często wracali z łezką w oku do dnia naszego ślubu. W gazecie weselnej znajdzie się miejsce także na spersonalizowane podziękowanie dla rodziców, przelane na papier prosto z serca.

Spis wspólnych marzeń i planów – dzień ślubu to dzień, w którym rozpoczyna się wasza wspólna droga. Pewnie macie mnóstwo planów na czas „po ślubie”, tych dalszych lub bliższych. Jeśli chcecie podzielić się nimi z gośćmi, możecie to zrobić w gazecie weselnej.

List do was z przyszłości – ten kreatywny pomysł na tekst do gazety weselnej to opcja dla sentymentalnych. Tych z was, którzy lubią chować wspomnienia w pudełku i zaglądać do nich po latach. Dla gości napisany przez was list do siebie samych będzie ciekawostką, a wy będziecie mogli zajrzeć do gazety weselnej po latach i sprawdzić, co państwo młodzi chcieli przekazać małżeństwu z – dajmy na to – dziesięcioletnim stażem.

Co jeszcze można zamieścić w gazecie weselnej?

Menu weselne – bardziej praktyczna część gazety weselnej to idealne miejsce na zamieszczenie weselnego menu. Spis ciepłych posiłku wraz z godzinami, o których będą wydawane, pozwoli gościom wrócić ze spaceru na czas i pyszny barszczyk nie przejdzie im koło nosa. Możecie tam zamieścić też informacje np. o wegańskim menu dla gości.

Plan stołów – dziś zdecydowanie najpopularniejsza opcja to tzw. wesela usadzane, gdzie para młoda wyznacza konkretne miejsca gościom: dla wygody własnej i ich. Jeśli macie w planach takie rozwiązanie, możecie umieścić w gazecie weselnej plan stołów, dzięki któremu gościom łatwiej będzie znaleźć swoje miejsce.

Harmonogram ślubu i wesela – dla par, które planują specjalne atrakcje dla gości i lubią mieć wszystko zaplanowane co do godziny, gazeta weselna może posłużyć jako informator. Można zamieścić w niej godzinowy plan wesela z wyszczególnieniem ważniejszych momentów (np. podziękowania dla rodziców, pokazu sztucznych ogni), aby żaden z gości ich nie przegapił.

Teksty ulubionych piosenek – prawie każda para ma swoją ulubioną piosenkę, przy której się poznała, tańczyła albo pocałowała się po raz pierwszy. Jeśli chcecie podzielić się jej tekstem z gośćmi, śmiało, gazeta weselna pomieści także to.

Wspólne zdjęcia, karykatury – w czasach selfie mamy naprawdę wiele wspólnych zdjęć, którymi chętnie dzielimy się w mediach społecznościowym. Dobry pomysł to wybranie tych najlepszych ujęć i stworzenie w gazecie weselnej sekcji z fotografiami.

Humor weselny – kilka najlepszych żartów o tematyce ślubno-weselnej to również świetny pomysł na tekst do takiej gazety. Spodoba się zwłaszcza wujkom, którzy uwielbiają zabawiać towarzystwo przy stole. Uwaga! Warto wybierać takie dowcipy o małżeństwie, które nie urażą nikogo z zaproszonych.

Horoskop na tydzień poślubny – kolejna dawka humoru to zaprezentowany w niecodziennej formie horoskop, w którym możecie powiedzieć gościom, co czeka ich w nadchodzącym tygodniu. Kto będzie leczył kaca, a kto odsypiał całonocną imprezę?

Wiersze, opowiadania, felietony – gazeta weselna będzie jeszcze bardziej spersonalizowana, jeśli zamieścicie w niej swoje ulubione cytaty z książek, fragmenty ukochanych felietonów (zwłaszcza tych o małżeństwie) albo wybraną poezję.

Grunt to kreatywny pomysł na tekst

Co zamieścić w gazecie weselnej? Ogranicza was tylko kreatywność. Możecie wyrazić w niej siebie albo postawić na bardziej praktyczne informacje dla gości. Najważniejsze jest, aby w waszym ślubnym dzienniku znalazło się tylko to, co odpowiada wam i spodoba się waszym gościom – w końcu to głównie atrakcja dla nich, ale także pamiątka dla was.

Jeśli nie wiecie, jakie teksty sprawdzą się w waszej gazecie weselnej, zapytajcie swoich gości, co chcieliby w niej zobaczyć. No! Chyba że to ma być dla nich niespodzianka!

Sylwia
  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram
Gazeta Weselna
Gazeta Weselna
Redaktor: Sylwia Laśkiewicz
tel. 513-863-968